ANASAYFA
ÖDÜL VE PLAKETLERİ Kurum ve Kuruluşlardan Almış Olduğu Plaket ve Ödülleri

"Aslında yukarıdaki masa üzerindeki liyakat ödüllerimiz, normalde arka duvarda asılı olmalıdır. Fakat bir yazar olarak, kamu kurumunda makam ve ünvanları elimizin tersi ile ittiğimiz için manevi değeri yüksek olan ve sergiden ibaret bir başarı hikayesidir."

Mehmet Ballı sosyal hayata duyarlı olması hasebi ile birçok ödül ve plakete layık görülmüştür. Bu ödül ve plaketleri alırken de; hiç bir makam, ünvan, hatırlı vb. ilişki içine girmeden tamamen sarfettiği emek karşılığında almıştır.
Bu ödül ve plaketlerinden bazılarının hikayeleri şöyledir:

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve kuruluşları arasında ilk İETT Genel Müdürlüğü'nde başlatılan EYS sisteminin (İSO Kalitelendirme Belgesi) kurulmasında görev alan sayılı kişilerden biri olan Mehmet Ballı'ya, "İETT'deki değişim hareketine olan inancınız ve Kalite Sistemlerine verdiğiniz katkıdan dolayı teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim." diyen İETT Genel Müdürü Dr.Hayri BARAÇLI tarafından plaketle ödüllendirilmiştir. (2012)

 

Türkiye'de 4688 sayılı yasa gereği profesyonel olarak ilk Memur Sendikası kuruluş aşamasında ki görevi ve BEM-BİR-SEN İETT ŞUBESİ'nin 5 kurucu üyesinden biri olan Mehmet Ballı, BEM-BİR-SEN Genel Merkezi tarafından plaketle ödüllendirilmiştir. (2001)
Ayrıca;
BEM-BİR-SEN İETT Şubesi Basın danışmanlığı görevini uzun süre sürdüren Mehmet Ballı'ya, Şube Başkanı Yakup GÜNDOĞDU tarafından plaketle ödüllendirilmiştir. (2014)

 

"Sayın Mehmet Ballı: Yayınlarınızla İETT Ailesine yapmış olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür ederiz." Kurumsal onur pPlaketi ile İETT Genel Müdürlüğü tarafından ödüllendirilmiş, ödülü Daire Başkanı Ayhan AYVAZ tarafından takdim edilmiştir. (2015)

 

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101’nci yıldönümü nedeniyle kurum çalışanlarının moral ve motivasyonlarını yükseltmek maksadı ile İETT Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Moderatörlüğünü Mehmet Ballı’nın üstlendiği programda göstermiş olduğu üstün gayretlerinden dolayı, Daire Başkanı Abdullah KAZDAL tarafından kurumsal tablo ile ödüllendirilmiştir. (2016)

 

İstanbul Toplu Ulaşımdaki kaliteyi artırmak adına 6 ayda bir düzenlenen kurumsal denetimler sırasında, Mehmet Ballı'nın yapmış olduğu gözlem ve raporlamada,
"Empati Haftasındaki Gözlemiyle; Sayın Mehmet Ballı, 'En iyi Fotografı Paylaşılan Personel' olarak İETT'ye yapmış olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim." İETT Genel Müdürü Arif EMECEN tarafından ödüllendirilmiştir. (2017)

 

17. Empati Haftasında "Sayın Mehmet Ballı, 'En İyi Gözlemi Paylaşan Personel' olarak İETT'ye yapmış olduğunuz katkılardan dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim." İETT Genel Müdür V. Ahmet BAĞIŞ tarafından ödüllendirilmiştir. (2018)

 

2019 yılı kurumsal performans ödülü

 

2021 yılı kurumsal performans ödülü

 

2022 Halk Edebiyatı Dermiz Adına TÜRDEB Dergiler Plaketi