ANASAYFA
ETKİNLİK Halk Edebiyatı Dergisi Söyleşileri - 1 -

Halk Edebiyatı Dergisi 1.Yılı Kutlama Etkinliği, Orhan Kemal Kütüphanesi | 10 Ekim 2015 İstanbul

Halk Edebiyatı Dergisi İlk Programını Orhan kemal İl Halk Kütüphanesinde Yaptı

İki ayda bir çıkan 'Halk Edebiyatı Dergisi' dergisi 8. sayısına ulaştı. “Halk edebiyatta birleşecek! “sloganıyla yol alan mecmua yeni nesille arasına köprü kurarak kültür-sanatta bütünleşiyor. 'Halk Edebiyatı Dergisi' birinci yılını 10 Ekim 2015 Cumartesi günü 14.00-17.00 saatleri arasında Orhan Kemal İl Halk Kütüphanesi, Beyazıd Meydanı, İstanbul adresinde yoğun katılımlı ve coşkulu programla kutladı.

Açılış konuşmasını Halk Edebiyatı Dergisi Editörü Mehmet Ballı yaptı. Ballı konuşmasında, "Yeni Nesil Köprüsü" manifestosunu açıklayarak Edebiyatta yeni bir akımın sinyallerini verdi. Programda, sırası ile derginin yazarları birer konuşma yaptılar. Konuk yazarlar ile, derginin yazarlarından ve aynı zamanda Orhan Kemal İl Halk Kütüphanesi Müdiresi de olan Süheyla Acar ile Yeni Şafak Gazetesi yazarı Osman Akkuşak'da birer konuşma yaparak Halk Edebiyatı Dergisi'nin heyacanını paylaştılar.

Aşık Mustafa Kurbanoğlu'nun dokundurduğu sazının telleri, kütüphanenin tarihi binasının taş duvarlarında yankılanarak yoğun katılımcıları coşturdu adeta. neyzen Ahmet Şahin'in ney dinlentisinin ardından program sona erdi.

Konuşmacılar: Şenol Tombaş, Mehmet Ballı, Filiz Çırpıcı, halil Gökbulut, Zeynep Özsarı, Faruk Yılmazer,
Türkü Dinletisi: Âşık Mustafa Kurbanoğlu
Ney Dinletisi: Ahmet Şahin
Genç Kalemler: Sude Adik, Buse Adik, Yağmur Kızılkaya,
Şiir Dinletisi: Yusuf Dursun, Dursun Ali Akınet, Filiz Çırpıcı, Halil Gökkaya, Mücella Pakdemir, Emrullah Bedir, Aysun Ateş, Mevlude Varol
Ayşe Karayiğit, İbrahim Özgün,
Kitaplarını İmzalayan Yazarlar:
Şenol Tombaş, Mehmet Ballı, Filiz Çırpıcı, Bilge Sinan, İbrahim Özgün, Faruk Yılmazer